Hjem · Markedsføring & SEO · AdCreative.ai

AdCreative.ai

AI-annonser, produktvideoer og kreativ scoring
Kategori Markedsføring & SEOPris Prøveperiode, deretter fra ca. $39/mnd
Kort svar: hva er AdCreative.ai?

AdCreative.ai er en markedsføringsplattform som lager statiske annonser, produktvideoer, UGC-lignende innhold og annonsetekst fra produktbilder og merkevareinformasjon. Den har også Creative Scoring, konkurrentinnsikt og kjøperpersonas. Det finnes ingen varig gratisplan, men leverandøren tilbyr sju dagers prøveperiode. Norsk annonsetekst kan etterspørres, mens norsk brukerflate og stemmekvalitet ikke er dokumentert.

AdCreative.ai lager annonsevarianter, produktvideoer, UGC og annonsetekst fra produkt- og merkevaredata. Tjenesten har sju dagers prøveperiode, mens betalte planer starter fra ca. 39 dollar per måned.

AdCreative.ai kommer fra det franske selskapet ADYOUNEED SAS og er bygget for markedsførere, nettbutikker og byråer som trenger mange annonsevarianter. Product Hunt viser den opprinnelige lanseringen i september 2023, en Video Era-oppdatering i juni 2025 og v3-lanseringen 30. august 2026. Den offisielle bloggen viser samtidig at produktvideoer og tilpasning av videoannonser var aktive satsinger i mai 2026.

Arbeidsflyten starter med en produktside, et bilde eller merkevareinformasjon. Creative Tools kan lage statiske annonser, annonsetekst, produktvideoer og UGC-lignende klipp. Product VideoShoots funksjon kan ta utgangspunkt i ett produktbilde og bruke en prompt til å lage en video for nettbutikk eller sosiale medier. Du kan justere format, budskap og merkevareelementer før du laster ned en variant. Creative Scoring rangerer forventet prestasjon, mens Buyer Personas og Competitor Insights skal gi mer bakgrunn for målgruppe og konkurrenter.

Plattformen skiller seg fra et vanlig designprogram ved å koble generering med annonseanalyse. Det er nyttig når oppgaven er å lage mange førsteutkast til testing, men en score er en prediksjon – ikke dokumentasjon på faktisk konvertering. Guiden til AI for markedsføring, guiden til AI for bannerannonser og kategorien markedsføring og SEO gir flere sammenligningspunkter.

Starter koster 39 dollar per måned, Professional 249 dollar og Ultimate 999 dollar. Prisene vises på den aktuelle produktsiden og hos en uavhengig prisgjennomgang hos AdTestBench; kampanjer og faktureringsperiode kan endre den viste månedsprisen. Det er sju dagers prøveperiode, men ingen permanent gratisplan. Kreditter brukes når materiale lastes ned, så mange varianter kan gjøre rimeligste plan trang i praksis.

Personvernerklæringen sier at data lagres på AWS-servere i EU, blant annet i Irland, og at anonymiserte brukerdata kan brukes til å forbedre og trene AI-systemer. Den åpner også for overføring til enkelte behandlere utenfor EU. AdCreative.ai har en språkmeny, og hjelpesidene sier at annonsetekst kan genereres på ønsket språk, men norsk brukerflate, norske stemmer og norsk kvalitetsnivå er ikke spesifisert. AdCreative.ai, hjelpesenteret, Product VideoShoot og personvernerklæringen er brukt i vurderingen.

Nøkkelfunksjoner

  • Generering av statiske annonsebilder
  • AI-produktvideoer fra produktbilder
  • UGC-lignende annonseinnhold
  • Generering av annonsetekst
  • Creative Scoring for annonsevarianter
  • Buyer Personas fra nettsted og produktdata
  • Competitor Insights
  • Merkevareelementer og flere annonseformater

Hvem passer det for

Best for nettbutikker, markedsførere og byråer som trenger mange annonseutkast og produktvideoer fra et lite kildemateriale. Det passer dårligere når hver annonse må følge en stram, manuelt kontrollert designprofil eller når prediktive scorer ikke kan brukes.

Prising

  • Starter: fra ca. $39/mnd — Startplan med annonsegenerering, kreditter og tilgang til plattformens kreative verktøy.
  • Professional: fra ca. $249/mnd — Større plan for mer omfattende generering og markedsføringsarbeid.
  • Ultimate: fra ca. $999/mnd — Høyeste offentlige plan med større kapasitet for team og kampanjevolum.

Ingen gratisversjon: Sju dagers prøveperiode, men ingen permanent gratisplan. Betalte planer starter på Starter, og nedlasting av generert materiale bruker kreditter. Prisene er hentet fra leverandørens prisside i oktober 2026 og endrer seg ofte — sjekk alltid hos leverandøren før du kjøper.

Norsk språkstøtte

Hjelpesenteret sier at annonsetekst kan genereres på ønsket språk, så norsk tekst kan etterspørres. Norsk brukerflate, norske stemmer og dokumentert norsk kvalitetsnivå er ikke oppgitt. Personvernerklæringen sier at data lagres på AWS-servere i EU, blant annet i Irland, og at anonymiserte data kan brukes til å forbedre og trene AI.

Fordeler

  • Samler bilde, video, UGC og tekst i én markedsføringsplattform
  • Kan lage varianter fra ett produktbilde
  • Creative Scoring og målgruppeverktøy gir analyse rundt genereringen
  • EU-lagring er dokumentert i personvernerklæringen

Ulemper

  • Ingen varig gratisplan, bare sju dagers prøveperiode
  • Kreditter brukes ved nedlasting av materiale
  • Creative Score er en prediksjon, ikke et resultatmål
  • Norsk brukerflate og norske stemmer er ikke dokumentert

Bunnlinje

AdCreative.ai er et bredt produksjonsverktøy for markedsførere som vil få mange annonsevarianter ut av produktdata. Prisen kan forsvares for volum og testing, men teamet bør kontrollere lisensvilkår, merkevarekvalitet og personvern før full kampanjebruk.

Kilder

Ofte stilte spørsmål om AdCreative.ai

Er AdCreative.ai gratis?

Nei, tjenesten har ikke en permanent gratisplan. Leverandøren tilbyr sju dagers prøveperiode, og Starter-planen begynner på 39 dollar per måned. Kreditter brukes når du laster ned generert innhold, så prøveperioden bør brukes til å kontrollere faktisk volum og kvalitet.

Hva koster AdCreative.ai?

Starter koster fra 39 dollar per måned, Professional fra 249 dollar og Ultimate fra 999 dollar. Den viste prisen kan påvirkes av faktureringsperiode og kampanje. Sjekk derfor den aktuelle prissiden før kjøp, og regn med at nedlastinger bruker kreditter.

Kan AdCreative.ai lage annonser på norsk?

Hjelpesenteret sier at annonsetekst kan genereres på et språk du velger, så norsk kan etterspørres. Tjenesten dokumenterer ikke norsk brukerflate, norske stemmer eller en egen kvalitetsgaranti. Kontroller grammatikk, produktpåstander og tone før publisering.

Kan jeg lage produktvideo fra ett bilde?

Ja, Product VideoShoot beskrives som en arbeidsflyt der du kan starte med ett produktbilde og bruke en prompt til å lage en videoannonse. Resultatet bør kontrolleres for produktform, tekst, logoer og visuelle feil før det brukes i en kampanje.

Bruker AdCreative.ai innholdet mitt til trening?

Personvernerklæringen sier at anonymiserte brukerdata kan brukes til å forbedre og trene AI-systemer. Den beskriver også AWS-lagring i EU og mulige overføringer til behandlere utenfor EU. Les vilkårene og unngå fortrolig materiale hvis databruken ikke passer virksomhetens krav.